Pomoc laktacyjna przez smartfona? Możliwe już w USA.

Firma telemedyczna z Bostonu – American Well –  wyszła z ofertą nowego serwisu dla pacjentów szukających opieki zdrowotnej przez video-chat z zakresu wsparcia karmienia piersią. American Well jest obecnie jedyną firmą w USA zajmującą się telemedycyną, oferującą usługi wsparcia dla mam karmiących piersią.

Dr Sylvia Romm, dyrektor medyczny w American Well powiedziała, że karmienie zarówno pierwszego, jak i kolejnego noworodka może przysparzać trudności i być wyzwaniem jednakowo dla matki, jak i dla dziecka. Dostęp do wsparcia laktacyjnego w szpitalu, w którym rodzi się dziecko, może być ograniczony lub nieistniejący, co stwarza nadmierne obciążenie dla niemowlęcia i matki. Oferujemy pomoc i niezbędną usługę kliniczną naszym partnerom oraz pomagamy nowym mamom i ich dzieciom.

Usługi będą świadczone przez międzynarodowych konsultantów laktacyjnych.

Dla tych, których ubezpieczenie nie obejmuje telemedycyny, usługa będzie kosztować 130 USD za 50 minutową wizytę początkową i 75 USD za dalsze 25 minut wizyty. American Well twierdzi, że wizyty domowe mogą kosztować dwa razy więcej, przy pierwszych wizytach zazwyczaj kosztujących 200-300 dolarów.

Według American Well, usługa umożliwi pacjentom z całego kraju dostęp do medycznego wsparcia w karmieniu piersią, jak również umówić wizytę, mającą na celu rozwiązanie problemów z laktacją.

Konsultanci będą mogli pomóc w sprawach dotyczących karmienia piersią, takich jak odciąganie pokarmu, laktacja, odstawianie od piersi i karmienie piersią w pracy.

W Polsce podobnych usług brakuje. Jedynie prywatne świadczenia udziela przy współpracy z Plusem firma Falck.

„Konsultacje z lekarzem dostępne 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, kontakt z pielęgniarką i położną, informacje o dyżurach i konsultacjach lekarskich. To wszystko jest już możliwe w sieci Plus, która jako pierwszy operator telekomunikacyjny w Polsce oferuje klientom usługę z zakresu telemedycyny JA+ Zdrowie.
Plus jest pierwszą polską siecią komórkową, która przygotowała dla swoich klientów usługę porad profilaktyczno-medycznych dostępnych za pomocą smartfona lub tabletu w postaci wideokonsultacji, czatu i zwykłej rozmowy. Partnerem medycznym rozwiązania jest Falck Medycyna Sp. z o.o, czyli od lat znany i ceniony na naszym rynku podmiot leczniczy, lider w obszarze ratownictwa medycznego, pełniący funkcję Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (NZOZ).”

Źródło:
Digital health news briefs for 5/4/2017: CardioNet HIPAA settlement, Telemedicine lactation consulting
Breastfeeding help on your smartphone? American Well offers it.

http://www.falck.pl/pl/aktualnosci/ja-plus-zdrowie